A korábbi évekhez hasonlóan idén is megrendezi nagyböjti élelmiszergyűjtő akcióját a Katolikus Karitász. A Tartós szeretet címmel meghirdetett, március 4. és 11. között sorra kerülő országos gyűjtés során a templomokban az erre kijelölt helyeken adhatják le felajánlásaikat a segíteni szándékozók.
A templomok mellett munkaidőben az egyházmegyei karitászközpontok és adománypontok is fogadják az adományokat, melyekből a Karitász önkéntesei állítanak össze élelmiszercsomagokat. Ezeket még húsvét előtt eljuttatják a rászorulókhoz, a kisgyermekes családok esetében kiegészítve némi édességgel és apró ajándékokkal.
Háromféleképpen lehet segíteni az akciót:
Bármilyen tartós élelmiszer - liszt, cukor, rizs, tészta, búzadara, olaj, konzervek, zacskós leves, tartós tej, keksz, édesség, lekvár, kávé, tea - felajánlásval.
A 1356-os adományvonal hívásával - ez hívásonként 500,- forint támogatást jelent.
Vagy az adománygyűjtés hírének megosztásával a közösségi médiában
A tavalyi évben mintegy 190 tonna élelmiszer gyűlt össze, amelyből több mint 25 ezer családnak, idős, beteg, egyedülálló embernek tudtak segíteni – áll a Katolikus Karitász közleményében.



