Kisebb életműrekordok születtek, s Czigány Dezső és Galimberti Sándor alkotása kelt el a legmagasabb, 50, illetve 48 millió forintos áron vasárnap este, a budapesti Kieselbach Galéria tavaszi árverésén, amelyen többek között Bernáth Aurél, Czóbel Béla, Kontuly Béla, Nagy István és Nagy Kriszta alkotásaira is licitálhattak az érdeklődők.
Czigány Dezső avantgárd csendélete, a Cézanne műveit idéző Csendélet szoborral, almákkal és virágokkal című olajkép 34 millió forintról indult. A művész 1910-es évek első felében készült alkotása ötvenmillió forintért talált új gazdára. Bernáth Aurél legjelentősebb képei ritkán szerepelnek aukción. Ezúttal a Balatont ábrázoló, Tópart fürdőházzal című képét 24 millió forintért vitték el, s ez dimenzióváltást jelent pasztelljeiben.
Kontuly Béla Kék íriszek a festő teraszán című, 1933-ban készült csendélete 24 millió forintos kikiáltási ár után 28 millió forintért kelt el, míg Czóbel Béla most előkerült, Nyergesi fiú című, 1907-ben készült képe, amely 14 millió forintról indult, 22 millió forintért talált új gazdát. Mint Kieselbach Tamás elmondta, a festmény, amelyet korábban Kernstokként tartottak számon, mert Kernstok Károly nyergesújfalui kertjében készült, óriási ritkaság.
A legmagasabb áron elvitt képek között volt Ziffer Sándor Napsütötte nagybányai táj (A nagybányai Mária-ház) című, 1908-as festménye, amelyre 22 millió forintról indult a licit, és amely harmincmillió forintért talált új gazdára. A hazai fauve festészet egyik jól ismert, Európa több nagyvárosában kiállított remekműve száztíz év elteltével most először került a műtárgypiacra.



