A Minnesota Wild csapatához szerződik a magyar jégkorong-válogatott kapusa, Vay Ádám - olvasható a csapat honlapján.
Vay Ádám a finn és az amerikai válogatott ellen vívott mérkőzésen védte végig a magyar kaput az A-csoportos világbajnokságon, Kanada ellen pedig csereként állt be. Finnország ellen egyébként egészen szédületes formában volt, 51 kapura tartó lövésből 48-at hárított.
A Minnesotával két évre szóló újoncszerződést kötött, ezzel ő lett az első magyar játékos, aki bemutatkozik az észak-amerikai ligában.



