Minden negyedik Közép-afrikai földönfutóvá vált

Az ENSZ jelentése szerint 1,2 millió embernek kellett elmenekülnie otthonából

Külföld
  • 2018.05.28. - 21:53

Minden negyedik embernek - legkevesebb 1,2 milliónak - kellett elmenekülnie otthonából a Közép-afrikai Köztársaságban a 2013-ban kezdődött véres konfliktus miatt - közölte hétfőn az ENSZ Humanitárius Ügyeket Koordináló Hivatalának (OCHA) Közép-afrikai illetékese a világszervezet genfi székhelyén.

Közülük mintegy 670 ezren váltak belső menekültekké, és körülbelül 580 ezren élnek menekültként valamelyik szomszédos országban - mondta Nadzsát Rasdí, az OCHA Közép-afrikai humanitárius koordinátora genfi sajtótájékoztatóján.

A humanitárius segélyre szoruló Közép-afrikaiak száma - függetlenül attól, hogy menekültek-e vagy sem - mintegy 1,9 millió fő jelenleg, miközben a 2018-as közép-afrikai humanitárius felhívásban kért 515,6 millió dollárnak (141 milliárd 274 millió forintnak) mindössze a 13 százaléka gyűlt össze.

A Franciaországtól 1958-ban függetlenné váló Közép-afrikai Köztársaság politikai rendszere ingatag az etnikai és vallási feszültségek miatt. 2013-ban a korábbi Seleka lázadószervezet tagjai megbuktatták Francois Bozizét, az ország keresztény elnökét, a keresztény milíciák fegyveresei pedig válaszul megtámadták az országban élő muszlim közösséget.

Reklám