Az elmúlt huszonhét év legnagyobb korrupciós botrányának nevezte a 4-es metró ügyét Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára napirend előtt.
Bánki Erik, az Országgyűlés gazdasági bizottságának fideszes elnöke leszögezte: senki sem gondolhatja komolyan, hogy Demszky Gábor volt főpolgármester nem érintett az ügyben. A volt SZDSZ-es városvezető a múlt héten egy fórumon arról beszélt, semmilyen felelősség nem terheli a metróberuházás miatt, az OLAF-jelentés pedig semmire sem jó, így elszámoltatásra sem alkalmas. Bánki Erik hangsúlyozta, Demszkyt erkölcsi és politikai felelősség terheli, a jogi felelősséget majd a bíróság megállapítja. Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára emlékeztetett, a Horn-kormány utolsó napján úgy írták alá a metrószerződést, hogy arra nem volt az 1998-as költségvetésben fedezet, és minden más előkészület is hiányzott a projekthez.



