Megvalósult az első magyarországi 5G kapcsolat

Sokszorosára bővülő internetforgalom

Gazdaság
  • 2018.07.03. - 02:20

A Magyar Telekom létrehozta az első magyarországi valós, nem laboratóriumi 5G kapcsolatot tegnap a székházában. A bemutatón Rékasi Tibor, a társaság vezérigazgatója elmondta, hogy a teljesen új hálózati koncepciót jelentő 5G a vezetékes és a mobil kommunikáció előnyeit egyesíti.

A késleltetés nélküli, folyamatosan rendelkezésre álló, villámgyors kapcsolat robotokat és gyártósorokat tud kiszolgálni – tette hozzá. Úgy vélte, az új technológia jelentős fejlődést hoz például az egészségügyben, a közlekedésben, az oktatásban és az iparban is. Elmondta, az elmúlt öt évben hatszorosára nőtt a Telekom hálózatán a mobilnetforgalom Magyarországon. Az 5G lehetőségei azonban nemcsak a sebességben rejlenek, hanem a beépített hálózati intelligenciában is.

Reklám