Megújult kegyhely

Erdő Péter: A templom nem csupán imaterem, hanem valóban az Isten háza

Krónika
  • 2015.09.07. - 03:29

Átadták szombaton a megújult mátraverebély-szentkúti nemzeti kegyhelyt. Az ünnepi szertartáson Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek felszentelte az új szabadtéri oltárt és megáldotta a felújított zarándokházat, valamint az újonnan épített közösségi tereket.

kegyhely 20150907
(Fotó: MTI - Komka Péter)

A szertartáson részt vett Áder János köztársasági elnök és Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, a szentmisén koncelebrált Alberto Bottari de Castello apostoli nuncius, illetve a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia több tagja. Erdő Péter beszédében kiemelte, a templom nem csupán az emberi közösség találkozásának a helye, nem pusztán imaterem, amelyet bárhol berendezhetünk, hanem valóban az Isten háza, az oltár pedig valóban az Úr asztala és áldozatának helye, a vele való találkozás különleges lehetősége. A szertartás végén a kihelyezett kegyszobor előtt a bíboros Szűz Mária oltalmába ajánlotta Magyarországot.

Reklám