Megszerezte első győzelmét a Videoton

Labdarúgás

Sport
  • 2015.08.03. - 02:36

A harmadik fordulóig kellett várni, hogy a bajnok Videoton megszerezze első győzelmét az NB I.-ben. Ráadásul nem is szokványos „diadal” volt ez, a rendes játékidőben még a Diósgyőr vezetett 1–0-ra.

 Aztán a tíz emberrel is küzdő Vidi az ötperces hosszabbításban némi szerencsével – no és óriási hazai hibáknak köszönhetően – fordítani tudott. Ez volt a nyáron szerződtetett új edző, a francia Bernard Casoni első győzelme a fehérvári csapattal.

Noha az Európa Ligában az FTC már elbúcsúzott a küzdelmektől, a magyar bajnokságban eddig nagyon magabiztosan futballozik. A Fradi a hétvégén az újonc Vasas otthonában győzött Böde Dániel két góljával 2–0-ra, és ezzel százszázalékosan vezeti a bajnokságot. A Honvéd majdnem megszerezte harmadik győzelmét is, ám a DVSC a hosszabbításban egyenlített, így 3–3 lett a vasárnapi meccs.

NB I., 3. forduló: Újpest–Békéscsaba 2–0 (2–0), Szusza Stadion, 3692 néző, gólszerzők: Kálnoki Kis (23.), Perovic (43.), Haladás–MTK 2–2 (2–0), Szombathely, 3130 néző, gólszerzők: Ugrai (14.), Jagodics (36.), illetve Hrepka (50.), Thiam (93.),
Diósgyőri VTK–Videoton 1–2 (1–0), Diósgyőr, 4264 néző,gólszerzők: Koman (9., 11-esből), illetve Oliveira (93.), Pátkai (95.), kiállítva: Simon Á. (48., Videoton), Puskás Akadémia–Paks 1–0 (1–0), Felcsút, 1261 néző, gólszerző: Pekár (40.), Vasas–FTC 0–2 (0–0), Illovszky Stadion, 4000 néző, gólszerző: Böde (48., 59.), Budapest Honvéd–DVSC 3-3 (2-1), Bozsik Stadion, 2700 néző, gólszerzők.: Zsidai (12., öngól), Botka (40.), Holender (48.), illetve Castillion (43.), Balogh N. (63.), Tisza (93.).

NB II, 1. forduló: Szeged 2011–Gyirmót 0–0, Siófok–Dunaújváros 4–2, Budaörs–Balmazújváros 1–1, Szigetszentmiklós–ZTE 1–1, Ajka–Soproni VSE 3–1, Soroksár–Szolnoki MÁV 0–2, Kisvárda–Csákvár 3–4, Mezőkövesd–Vác 2–1.

Reklám