Tegnap felvonultak a Loyolai Szent Ignác bencés templom új harangjai a győri városháza előtt. Az idén 375 éves templom eredeti négy harangját az első világháborúban lefoglalták és beolvasztották.

A hat új harangot a győri önkormányzat, helyi vállalkozások, a bencés perjelség és győri polgárok adománya révén harminchétmillió forintból az innsbrucki Grassmayr Harangöntödében öntötték újra. A harangokat Ferenc pápa december 7-én Rómában megáldotta. Az összesen hét harangból álló együttes először december 24-én, az éjféli szentmise előtt szólal meg.



