További hat rendőrt vont be a rendőrség a Nyugat-Európába tartó vonatok ellenőrzésébe – közölte tegnap az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) az MTI-vel.
Összesen 8216 embert, köztük 5274 harmadik országbeli állampolgárt ellenőriztek, 775 vonatszerelvényt kísértek, illetve ellenőriztek menet közben, a pályaudvarokon pedig 121 szerelvényt vizsgáltak át. Szabálysértés miatt 95, embercsempészet miatt pedig három ember ellen tettek büntetőfeljelentést. Az ORFK közölte azt is, keddtől a magyar rendőrség további hat rendőrrel erősítette meg a közös járőrszolgálatot, ezzel összesen nyolc magyar járőr vesz részt a hét minden napján végzett ellenőrzésekben. Augusztus 5-től augusztus 12-ig 503 utast, közülük 367 harmadik országbelit ellenőriztek, és 153 illegális határátlépőt fogtak el a vonatkísérő rendőrök.



