Emléktáblát avattak Szalai Annamária, a médiahatóság 2013-ban elhunyt elnöke előtt tisztelegve tegnap szülővárosában, és kiosztották a róla elnevezett médiaalapítvány díjait is – írta a távirati iroda.
Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere Szalai Annamária életútját ismertetve felidézte: ötvenöt évvel ezelőtt éppen ezen a napon született Zalaegerszegen. Újságíróként dolgozott a megyei napilapnál, de irányította a helyi moziüzemi vállalatot, később pedig azt az intézményt, amelynek falán most az emléktáblája helyet kapott. Blaskó János szobrászművész alkotását Szalai Annamária keresztlánya, Anna, valamint Gulyás Gergely, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter – a médiaalapítvány elnöke – és Balaicz Zoltán közösen leplezte le. Varga Mihály arról beszélt, hogy Szalai Annamáriának tiszta értékrendje, magyarságtudata és hite adta az erejét, amelyet a róla elnevezett alapítvány szellemisége is képvisel. A Szalay Annamária-filmdíjat és -médiadíjat Molvay Norbert Ha nem segít a Mindenható című dokumentumdrámájával nyerte el. Rajta kívül médiadíjat vehetett át Vadas Zsuzsa zalaegerszegi újságíró és Szarvas József, a Nemzeti Színház színművésze.



