Nemzetközi szerződést írtak alá a Heilong Jiang Kínai Orvoslási Egyetem további magyarországi működéséről hétfőn Budapesten.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Hszü Mej, Heilongcsiang tartomány oktatási hivatalának elnöke MTI Fotó: Máthé Zoltán
Az aláírást követően tartott sajtótájékoztatón Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elmondta: Kína és Magyarország együttműködése soha nem volt olyan jó, mint most, és a kapcsolataik egyik legfontosabb pillére az oktatás. Tény, hogy már a második külföldi egyetem magyarországi működéséről kötöttek magállapodást, ami bizonyítja, hogy igenis lehetséges megfelelni a felsőoktatási törvényben foglalt kritériumoknak - közölte.
Hszü Mej, Heilong Jiang tartomány oktatási hivatalának elnöke azzal indokolta a megállapodás jelentőségét, hogy a kétoldalú kapcsolatok alapja a kulturális és oktatási együttműködés.