Másodfokú riasztás a parlagfű miatt

A napokban a növény pollenkoncentrációja várhatóan országszerte a magas-nagyon magas tartományban alakul

Krónika
  • 2018.08.13. - 17:59

Az Országos Közegészségügyi Intézet (OKI) másodfokú riasztást adott ki a magas pollenkoncentráció miatt, mivel a parlagfű komoly tüneteket okozhat az allergiásoknak - tették közzé az OKI Facebook-oldalán hétfőn. 

A napi előrejelzés megtekinthető a polleninfo.oki.hu oldalon. Itt azt írták: a következő napokban a parlagfű pollenkoncentrációja várhatóan országszerte a magas-nagyon magas tartományban alakul.

Az Alföld nagy részén és a Dunántúl déli részén már tartósan nagyon magas parlagfű-pollenkoncentrációra lehet számítani. Ezért ezeken a területeken másodfokú riasztás van érvényben.

Reklám