Újra bíróság elé áll a jövő héten a szocialista Hiszékeny Dezső, a rendőri vezetők perében pedig a hónap végén várható ítélet.
Szintén a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik január 27-én a 2006 őszi rendőri események kapcsán indult büntetőper. A jelenlegi és volt rendőri vezetőket – köztük Bene László egykori országos és Gergényi Péter volt budapesti rendőrfőkapitányt – elsősorban elöljárói intézkedés elmulasztásával vádolja az ügyészség. Tavaly októberben a Fővárosi Törvényszék katonai tanácsa a vádlottak többségét felmentette, csupán Gergényi és a tévészékház ostrománál a rendőri erők helyszínparancsnoki posztját betöltő Mittó Gábor kapott megrovást. Az ügyészség a bűnösség megállapítása és a büntetés kiszabása érdekében fellebbezett, míg két vádlott esetében az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezését kezdeményezte. A decemberben megkezdett másodfokú eljárásban már elhangzottak a perbeszédek, a fővádlottak is felszólaltak az utolsó szó jogán, ártatlanságukat hangoztatva.



