Márton Anita kettős győzelme

Atlétika. Pars dobta legmesszebbre a kalapácsot

Sport
  • 2017.02.27. - 02:12

Márton Anita 18,75 méterrel nyerte a súlylökést, Pars Krisztián pedig 74,44 méterrel a kalapácsvetést a Szombathelyen rendezett téli dobó országos bajnokságon.

A pénteken kezdődő belgrádi fedett pályás Európa-bajnokságra címvédőként készülő Márton Anita (Békéscsabai AC) 55,55 méterrel diszkoszvetésben is győzött. Az olim­piai bronzérmes dobónő jobb formában kezdte a 2017-es évet, mint pályafutása eddigi legjobb idényét, a tavalyit! Az olimpiai bajnok Pars Krisztián (Dobó SE) mögött klubtársa, az elmúlt év legjobb utánpótlás-sportolójának választott Halász Bence 73,22 méterrel lett második. Női kalapácsvetésben Gyurátz Réka (Dobó SE) 68,58 méterrel végzett az élen.

Reklám