Márai Sándor egykori kassai lakóházában nyílt kiállítás az író emlékére tegnap. A magyar kultúra napján felavatott tárlat a Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeuma szervezésében, a Petőfi Irodalmi Múzeum szakmai segítségével kapott helyet a Márai-házban.
A megnyitón részt vett Rudolf Schuster, Szlovákia volt köztársasági elnöke is. Az eseményen Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár elmondta: Márai számára Kassa varázslatos burkot jelentett. Rigó Konrád, a szlovák kulturális tárca államtitkára kétnyelvű beszédében kiemelte: feladatunk, hogy újraértelmezzük, és korunknak megfelelő módon felépítsük azt a polgári identitást, ami Márai soraiból kiolvasható.



