Jogszabály rögzíti, ezért nem fordulhat elő, hogy egy, a szociális ágazatban dolgozó, arra jogosult munkatárs ne jusson hozzá az augusztus elejétől utalt bérkiegészítéshez.
Az államtitkár hangsúlyozta, a szociális területen dolgozók a szakmai tőke, a végzettség és a tapasztalat megbecsüléseként kapják a bérkiegészítést, ez kézzel fogható bizonyítéka annak, hogy a kormány betartotta ígéretét. Hozzáfűzte, a kabinet tisztában van azzal a küzdelemmel, amit az érintett intézményekben, igen nehéz körülmények között végeznek, miközben a szektorban dolgozóknak a nemzetgazdasági rangsorban az egyik legalacsonyabb az átlagkeresetük.
Czibere Károly emlékeztetett arra, hogy tavaly tizenkétmilliárd forintnyi bérpótlékról döntöttek, ami minden dolgozó megkapott, ez fejenként hatezer–tizenhétezer forint közötti összeget jelentett. A szociális államtitkár reményét fejezte ki, hogy az életpályamodell elveit a következő hat-nyolc hónapban kidolgozzák, és jövő nyáron végre a kormány elé vihetik, amely dönthet a bevezetéséről. Kiemelte, a bérkiegészítést nem a fenntartóknak kell kigazdálkodniuk, ezt a kormányzat biztosítja, függetlenül attól, hogy az intézmény állami, egyházi, civil vagy önkormányzati fenntartású.



