Magyarország mindig is megkülönböztetett figyelemmel kísérte és támogatta a kolumbiai békefolyamatot, hozzájárult a békefolyamat támogatására létrehozott Európai Uniós Vagyonkezelői Alaphoz is - mondta Kövér László házelnök Magyarország bogotái nagykövetségén.

Az aláírási ünnepségen Kövér László megköszönte a kolumbiai kormány és az Európai Unió Bizottságának támogatását és azt mondta, biztos abban, hogy "a kiemelkedő magyar szaktudás, amivel hazánk hozzájárul ennek az összetett projektnek a megvalósításához nagyban elősegíti majd a korábban a FARC gerillák ellenőrzése alatt álló területek lakosságának gazdasági és társadalmi reintegrációját, és egyben hozzájárul a hőn áhított tartós békéhez Kolumbiában". Hozzátette: az agrárerdészet, az édesvízi haltenyésztés, a fenntartható vidékfejlesztés területén a magyar szakemberek világszínvonalú munkát végeznek.
A projekt Kolumbia Putumayo tartományában a volt FARC gerillák valamint az általuk korábban ellenőrzés alatt tartott területek lakosságának össztársadalmi befogadását célozza, a fenntartható vidékfejlesztés, erdőgazdálkodás, környezetvédelem, illegális ültetvények kiváltása, valamint a hagyományos termelés visszaállításának elősegítésével.



