Magyarok lemészárlásáról vallott egy szerb partizán

Délvidéki vérengzések

Ajánló
  • 2019.01.14. - 01:38

Magyar és szerb nyelven jelent meg egy cikk az 1944-ben (újra) szerb fennhatóság alá került délvidéki magyar területeken végzett etnikai tisztogatásokról; ez az első vallomás, amit egy elkövetőtől olvashatunk – írja a Magyar Szó, a vajdasági Magyar Nemzeti Tanács lapja.

A vallomást tevő Ćorić Đura szenttamási kocsmáros, akit állítása szerint alkalmilag, sírásásra soroztak be, elmondta: a több száz kivégzett embert korábban középületek pincéjében tartották, levetkőztették, s előbb „cafatokra verték”, majd az általa ásott gödör szélére állították, és belelőtték. Ćorić megjegyezte, hogy a megöltek egyetlen bűne csupán magyar származásuk, vagy a partizánok által elirigyelt tulajdonuk, feleségük volt.
Reklám