Magyar siker a románok ellen a Duna-kupán

Vízilabda

Sport
  • 2015.12.21. - 00:50

Három győzelemmel a magyar férfiválogatott nyerte a Duna-kupát Kassán. A januári, belgrádi Európa-bajnokságra készülő magyar csapat a franciákat 13–7-re, a házigazda szlovákokat 12–5-re, majd a románokat 17–14-re győzte le. A könnyebb ellenfelek elleni siker önbizalom növelésre jó, de vajon mennyire segítette az Eb-felkészülést, mert Vargáék a világ legjobb csapataival mérkőznek majd Belgrádban?

„Harcos, verekedős meccs volt a románok elleni – értékelt Benedek Tibor a Vlv. honlapnak – A meccs második felében különösen sok kiállítást és gólt kaptunk, de ami erősségünk volt, hogy nem dermedtünk le, meg tudtuk tartani két-három gólos előnyünket. A támadójátékunk nyilván jó volt, tizenhét gólt szereztünk, a védekezésünk viszont gyengébbre sikerült. De nagyon sokat tanultunk, rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem én is, úgyhogy hasznos volt a torna. Hétfőtől otthon folyatjuk a felkészülést a három hét múlva kezdődő Eb-re.”A válogatott hétfőtől Budapesten készül tovább az Európa-bajnokságra, a két ünnep között Zágrábban edzőtáborozik, majd január elején Győrben, a Volvo-kupán Olaszország, Spanyolország és Szlovákia legjobbjaival játszik felkészülési mérkőzést. Az Európa-bajnokság január 11-én kezdődik a görögökkel vívandó csoportmérkőzéssel. w
Reklám