Négy érmet nyertek az 50. Nemzetközi Kémiai Diákolimpián a magyar diákok. Sajgó Mátyás, a miskolci Földes Ferenc Gimnázium tanulója arany-, Botlik Bence, az ELTE Apáczai Csere János Gimnáziumból ezüst-, Arany Eszter, a veszprémi Lovassy László Gimnázium és Czakó Áron, a nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium tanulója bronzérmet szerzett.



