Magyar meglepetés Melbourne-ben

A remeklő Piros Zsombor az egész tornán egyetlen szettet veszített csak el

Sport
  • 2017.01.30. - 02:41

A tizenhét éves Piros Zsombor nyerte meg a junior fiúk versenyét: a szombati döntőben 4:6, 6:4, 6:3-ra legyőzte a negyedik helyen kiemelt izraeli Isai Olielt.

Piros-Zsombor
Piros – kékben (Fotó: REUTERS/Edgar Su)

Ő 2010 óta az első magyar férfiteniszező, aki a juniorok között győzött egy Grand Slam-tornán: akkor Fucsovics Márton Wimbledonban diadalmaskodott, idáig ő volt az egyetlen magyar fiú GS-bajnok. A lányok közül Kapros Anikó 2000-ben Melbourne-ben, Szávay Ágnes 2005-ben a Roland Garroson, Gálfi Dalma pedig 2015-ben a US Openen győzött.

Mindössze a tizenötödik helyen emelték ki az immár világhírű magyar ifjút, aki ellenben csodálatosan szerepelt, az egész tornán egyetlen játszmát veszített el. A döntőben harmincnégy perc alatt elveszített első szett után kétszer is elvette ellenfele szerváját, és 5:2-re elhúzott. Ekkor azonban megtorpant, 5:4-re visszaengedte az izraelit, aki az egyenlítésért adogatott, ám két kettős hibát is ütött, így a magyar játékos harmincöt perc elteltével kiegyenlített. A döntő szettben 3:2-nél egy vonalra helyezett tenyeressel brékelte Olielt, a mérkőzést pedig egy újabb nyerő tenyeressel fejezte be.

Kétségtelen tény, hogy a teniszelitben egy junior GS-torna megnyerése nem jelent feltétlenül garanciát a későbbi felnőtt sikerekre, de a 21. századi fiúgyőztesek közül heten is (Andy Roddick, Janko Tipsarevic, Markosz Bagdatisz, Gael Monfils, Bernard Tomic, Nick Kyrgios, Alexander Zverev) top 20-as játékosok lettek – Roddick, például, világelső…

Reklám