Letette a magyar állampolgársági esküt Eduarda Amorim, a magyar bajnok és Bajnokok Ligája-címvédő Győr brazil kézilabdázója, így kettős állampolgár lett.
A 32 éves átlövőt Borkai Zsolt polgármester eskette fel a győri polgármesteri hivatalban. „Igazán büszke vagyok, hogy megkaptam a magyar állampolgárságot – mondta Amorim. Kilenc éve élek már itt, és úgy érzem, teljesen befogadott ez az ország. Magyarország a személyes és játékostörténelmem része már, és hatalmas megtiszteltetés, hogy Magyarország és benne Győr állampolgára lehettem.” A brazil csapattal 2013-ban világbajnok kézilabdázó a Győrrel négy Bajnokok Ligáját nyert, és kilencszer végzett az élen az NB I.-ben és a Magyar Kupában. Minden esélye megvan, hogy az ETO-val ez a sikersorozat folytatódjék. A Győrben töltött idő alatt a város igazi otthonává vált, amelynek mi sem nagyobb bizonyítéka, hogy Amorim remekül elsajátította a magyar nyelvet.



