Az Alba Fehérvár (a képen) nyerte a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a győri fináléban 59–58-ra legyőzte a Szolnoki Olaj csapatát. Utóbbi kezdett jobban, a fehérváriak azonban Winston Shepard vezetésével a második negyed elején fordítottak.

A félidőben három pont volt az Alba előnye, mely a harmadik negyedben eggyel csökkent ugyan, de a negyedik játékrész elején kilencre nőtt. A hatszoros kupagyőztes Szolnok nem adta fel, és két és fél perccel a találkozó vége előtt Milos Boriszov hárompontosaival visszavette a vezetést. Ezt követően mindössze egyetlen kosár született, azt Lóránt Péter szerezte nyolc másodperccel a találkozó vége előtt. A 3. helyért: Szeged–Körmend 72–66.



