Léptek a mexikói hatóságok

Lefegyverezték a rendőröket

Krónika
  • 2018.09.27. - 02:19

Bűnözők beszivárgásának gyanúja miatt a mexikói hatóságok lefegyverezték a dél-mexikói Acapulco város rendőrségét. Az akciót katonák, magas rangú rendőrök és ügyészek hajtották végre.

Két rendőrparancsnokot őrizetbe vettek emberölés gyanújával, valamint az összes rendőr értékelésen fog átesni, hogy megállapítsák, megbízhatók-e. Nem ez az első eset, hogy rendőrökre csapnak le a mexikói hatóságok. Augusztus végén a Puebla államban fekvő Tehuacán városban kétszázöt állami, illetve önkormányzati rendőrt vettek őrizetbe. Utóbbiak közül mintegy húszról kiderült, hogy álrendőr.
Reklám