Az edzők olimpiai járadékának örökölhetőségét szorgalmazza Laurencz László kézilabda-mesteredző, aki elmondta: mivel ha valaki sportolóként elért eredményeivel érdemelte ki a rendszeres juttatást, a halála után az özvegye örökli a járadékot, méltányosnak tartaná, ha ez az edzők, illetve házastársuk esetében is így lenne.
A 84 éves Laurencz hozzátette: javaslatát több tekintélyes kollégájával, valamint Schmitt Pállal, a MOB tiszteletbeli elnökével és Németh Szilárddal, a Magyar Birkózószövetség elnökével is megvitatta, és mindannyian egyetértettek a felvetésével. Ezután a Magyar Edzők Társaságához fordult, ahol szintén támogatásukról biztosították. Bánki Erik (Fidesz) múlt kedden javasolta a sporttörvény módosítását. Amennyiben a parlament elfogadja az indítványt, valamennyi jogosult valamennyi érme után megkapja a járandóságot. A múlt kedden rendezett vita során minden felszólaló támogatta az előterjesztést, amely azonban az edzői járadék örökölhetőségét nem tartalmazta.