Legalább harminc embert szabadítottak ki a tálibok fogságából

A foglyok között négy gyerek is volt

Külföld
  • 2017.11.19. - 11:51

Legalább harminc embert szabadítottak ki a tálibok fogságából a hazai és külföldi különleges egységek a dél-afganisztáni Hilmend tartományban - közölte az afgán hadsereg vasárnap.

A foglyok között négy tizenkét év alatti gyerek és két rendőr is volt - tette hozzá a katonaság.
A kiszabadított rabok többsége az afgán biztonsági erők tagjainak hozzátartozója vagy a kabuli kormány támogatója.
A tálibok szerint a foglyok bűnözők - rablók, emberrablók - voltak, akik tárgyalásra vártak.
A tálibok jelentős befolyásra és területekre tettek szert Hilmed tartományban.

 

 

Reklám