Lebukott az ellenzék Hódmezővásárhelyen

Egy párthovatartozását nem vállaló, jobbikos jelölt, Márki-Zay Péter szoknyája mögé bújtak - A Szegedi Konzervatív Kör nyílt levele

Belföld
  • 2018.02.28. - 14:39

Az ellenzék egy olyan jelölt szoknyája mögé bújt, aki a kampány során egyetlen másodpercig sem vállalta a politikai hovatartozását - írja Görgényi Tamás a 888.hu-n. Ahogy a voksolás lezajlott, Márki-Zay Péter beismerte, hogy a Jobbik kérte fel az indulásra, ezzel az ellenzék megint átverte a választókat.

Vasárnap a hódmezővásárhelyi időközi polgármester-választás Márki-Zay Péter győzelmével zárult, ami óriási örömet okozott az ellenzéki politikusok körében. Márki-Zay azonban a kampány során végig következetesen függetlenként, a pártoktól tisztes távolságot tartó politikusként határozta meg magát. Az  egyik lapinterjúban ezt mondta: "soha nem azonosultam sem a baloldallal, sem a Jobbikkal." Ez a másik féltől is megerősítést nyert, Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke nyilatkozta a következőt másfél hete: "a Jobbik nem támogatja Márki-Zay Pétert."

A Jobbik annyira agresszívan titkolta, hogy Márki-Zay valójában az ő jelöltjük, hogy január 10-én még helyreigazítási kérelmet is küldtek az Origónak, amelyben egész egyszerűen letagadták,  hogy bármi közük lenne a jelölthöz.

Márki-Zay személyében tehát egy olyan jelölt indult el a városvezetői székért, aki egy pillanatig sem merte vállalni pártkötődését. És mit léptek erre az ellenzéki pártok? Egytől egyig beálltak mögé. Az ellenzék - Szél Bernadettől Gyurcsány Ferenc át Vona Gáborig - egy névtelen és párthovatartozását titkoló jelölt szoknyája mögé bújt.

A választási eredményváró, és a felhőtlen ünneplés során Márki-Zay viszont már őszintébb volt: beismerte, hogy valójában a Jobbik kérte fel polgármester-jelöltnek.

A stábjában helyet foglalt Szabó Gábor, a Jobbik pártigazgatója, és Ember Zoltán Levente, a Jobbik közvélemény-kutató cégének, az Iránytű Intézetnek a munkatársa.

Szegedi Konzervatív Kör: Nyílt levél Márki-Zay Péternek

Tisztelt Polgármester Úr! – így kell szólítanunk mostantól. Sportszerűtlen és ízléstelen lenne, ha nem gratulálnánk először is eredményéhez. Ön nyert a hétvégén, sok sikert a szolgálathoz. Ezt akartuk 1990-ben. Ez a demokrácia, a választók döntöttek.

Ugyanakkor ne felejtse el, hogy a polgármesterség a Város vezetéséről szól. Nem „nemzetmentésről”. Kérjük, fogadjon el néhány jótanácsot, így interneten keresztül, ha már – így fogalmazott értékelésében a voksolás éjszakáján – oly sokat köszönhet kampányában a világhálónak.

Ön olyan attitűddel indult a megmérettetésnek, amely már újévkor túlmutatott Hódmezővásárhely földrajzi és jogi keretein. Tagadhatatlanul valamiféle protestáló ellenzékiséget szeretett volna betölteni, mintha asztalra kellene csapnia. De számtalanszor negatív szócsőként szerepelt az országos médiában, nagyon sok esetben – engedje meg ezt a megállapítást – záporozott lényéből, hogy csak ugródeszkának akarja használni a vásárhelyi kampányt. Egyértelmű, hogy Önnek kevés Hódmezővásárhely. Ha családi és közjogi elfoglaltságai mellett a napokban lesz néhány üres órája, tegye meg, hogy visszanézi, vagy visszaolvassa szerepléseit. Mikor beszélt Ön bármikor is Hódmezővásárhelyről, a Település jövőjéről? Megegyezik a valósággal, hogy másfél hónapig Márki-Zay Péter a vásárhelyi Lúdas Matyi szerepkörében tetszelgett, amelyre úgy látszik vasárnap akadt potens vevői célcsoport. A botrány szalagcímekhez tökéletes, de taszítja a harmóniát.

Nem támadjuk. Távol áll tőlünk. Ne értse félre. Csak jelezni szeretnénk, hogy mintha letérni látszana a keskeny útról…

Bizonyára most rengeteg barátja lett néhány nap alatt. (A szomszédos Szeged polgármesterével már rögtön egy asztalhoz is ült…) De a lila köddel átitatott örömmámor ne részegítse meg. Óvja magát az önbecsapástól. Legyen mértéktartó és tudja, hogy mire vállalkozott. Innentől Ön Hódmezővásárhelyért felel! A fejlesztések és beruházások szorosan összefüggnek a Kormány működésével. Ha tetszik, ha nem, felelős gazdaként kell viselkednie. Ha országos ambíciói vannak – és erre pillanatokon belül fény derül majd, ha így van -, tudja meg, hogy minden, amit próbált magából és magáról felépíteni, azonnal köddé fog válni. Ha országos tervei vannak, ha karriert akar építeni, akkor hazudott és becsapta a választóit! Kár lenne szépíteni. Ön is hívő ember. Ha szereti a Jóistent és barátságban van vele, akkor fohászkodjon Hozzá, hogy adjon most önkontrollt, valós célokat, erőt és józan észt. Sokat. És ne engedje, hogy felhasználják ordas tervek véghezvitelére. Ady „paraszt Párizsából” ne csináljon csatateret!

És kérjen tisztán látást is a Mindenhatótól. Ön hitegeti magát, mert nem látja még, hogy felforgatók, bűnözők és hazaárulók eszköze. Ha azt hiszi, hogy az ellenzék a demokratikus oldalt képviseli hazánkban, akkor nemhogy téved, hanem velejéig alkalmatlan közéleti és politikai feladataira. Tehát Ön csak egy ideig-óráig szükséges eszköz lehet most a „barátok” kezében!

Szolgálni szegődött, és nem hatalmat gyakorolni. Az építés nem rombolást, az együttműködés pedig nem frusztrált összeférhetetlenséget jelent. Ne csináljon magából feldíszített és fizetett bazári mutatványt. Dolgozzon Hódmezővásárhelyért. Ha nem így tesz, pillanatokon belül számon fogják kérni és mindent elveszít. Fenn is, meg lenn is, mert az áldással nem lehet visszaélni, vagy álcázott jótevőként mutogatnia magát a sajtóban.

Legyen egy szorgalmas és jólelkű, szürke eminenciás. Ez a dolga.

Forrás: 888.hu, Origo

Reklám