A magyar gazdasági növekedés „aládúcolásához” komoly erőforrást jelenthet Ausztrália növekvő érdeklődése a közép-európai befektetések iránt – nyilatkozta sydney-i látogatásán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (képünkön jobbra, Raymond Williamsszel, Új-Dél-Wales multikulturális ügyekért felelős miniszterével).

A tárcavezető bejelentette, külgazdasági és konzuli iroda nyílik Ausztrália legnagyobb városában, Sydney-ben a gazdasági érdekérvényesítés és az ausztráliai magyar nemzeti közösség egybentartásának elősegítésére. Hangsúlyozta, azzal, hogy az ausztrál befektetők figyelme Közép-Európa felé irányul, létrejönnek a V4-ek és Ausztrália együttműködésének lehetőségei is.



