Stanislaw Dziwisz bíboros, Krakkó nyugalmazott érseke, Szent II. János Pál pápa egykori titkára kapta idén a Petőfi-díjat. A Terror Háza Múzeum alapítványa és a Mol-csoport kitüntetését kedden adták át a Terror Háza Múzeumban.
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az átadón kiemelte: a Petőfi-díj "nekünk fontos", a díjazott kiválasztása jelzi, hogy melyek a "számunkra fontos" értékek. Ez az érték a szabadság, minden ember, Közép-Európa és benne Magyarország és Lengyelország szabadsága, amit Stanislaw Dziwisz egész életével szolgált.
Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek úgy fogalmazott: Stanislaw Dziwisz "nagy történelmi események tanúja, nagy lelki történések hordozója". "Részese annak a csodának, amely nem kis mértékben Szent II. János Pál pápa tevékenysége nyomán valósult meg: a vasfüggöny leomlásának, a közép-kelet-európai népek felszabadulásának a kommunista rendszer nyomása alól".



