Iskolát és templomot is épít a válságrégiókban a magyar kormány, amely az onnan érkező fiatalok ösztöndíjához is jelentős, összesen 750 millió forintos összeggel járul hozzá – derül ki egy miniszterelnökségi tájékoztatóból.
Ami a részleteket illeti: az iraki Káld katolikus érsekség Tell-Aszkuf megrongált lakóházainak újjáépítésére 580 millió forint, a belső menekülteket ellátó Erbíli Szent József-kórház gyógyszerellátásához kétszer csaknem százötvenmillió, míg az alkosi iskola újjáépítéséhez 261 millióval járult hozzá hazánk. Ezen túlmenően Szíriában, Irakban és Libanonban a Szír Ortodox Egyház, valamint a Szír Katolikus Egyház humanitárius segítségnyújtásához egyenként 310 milliót, a Boko Haram terrorszervezet pusztítása utáni újjáépítésekhez a nigériai Maiduguri Egyházmegye szintén ekkora összeget, Szíriában pedig az Aleppói Görögkatolikus Érsekség iskola újjáépítéséhez, valamint humanitárius segítségnyújtáshoz több mint hatszázhúszmilliót biztosított a kormány, míg a Latin Patriarchátus Jordániai Vikariátusnak menekült keresztények megsegítésére, templomépítésre 360 milliót. A háborús menekült gyermekeknek oktatást biztosító markai iskola energetikai korszerűsítésére tizenkétmillió, a Libanoni Antióchiai Szír Maronita Katolikus Egyház Közel-Keleten élő emberek helyben maradását segítő programok működésének biztosítására 310 millió jutott. Irakban az Asszír Keleti Egyház papnevelő szeminárium, templomépítés és újjáépítés céljára 143 milliót kapott.
Ezenfelül a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a libanoni Szent-lélek Egyetem együttműködésén keresztül javarészt háborúban megsérült és a közösségek életében kulcsfontosságú templomok rekonstrukciójához Libanonban 463 milliós támogatással járul hozzá a kormány, az Ösztöndíjprogram Keresztény Fiataloknak pedig a válságrégióból érkezők számára biztosít összesen 750 milliós keretből ösztöndíjat. Ez egyben olyan tudást ad, amellyel hazatérve segíthetik közösségeiket.



