Magyarország olyan partnerként tekint Szaúd-Arábiára, mint amely a saját környezetében, régiójában stabilizáló tényező, és következetes, de körültekintő reformprogramjának köszönhetően belső stabilitását és prosperitását is fenntartja - mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke, miután kedden a Parlamentben fogadta Abdalláh as-Sejk szaúdi házelnököt.

Hangsúlyozta: Szaúd-Arábia partner abban a munkában, amely a világ különböző válságrégióinak a stabilizálását célozza. Hozzátette: a magyar és a szaúdi törvényhozás közös törekvése, hogy minél szorosabbra fűzzék az együttműködést a két ország között, mind a gazdaság területén, mind a terrorizmus elleni küzdelemben.
Abdalláh as-Sejk a szaúdi Tanácskozó Gyűlés (Madzslisz as-Sura) elnöke azt mondta: a találkozón tájékoztatást adott Szaúd-Arábia helyzetéről, a térségben kialakult viszonyokról, és arról, hogy az ország milyen fejlődésen ment át az elmúlt időszakban a szaúdi gazdaság szerkezeti átalakítását célzó 2030-as projekt megvalósítása érdekében.
Hozzátette: a találkozón felvetődött, hogy milyen lehetőségek vannak Magyarország előtt, hogy ebben a programban részt vegyen.
Orbán Viktor is tárgyalt a Súra Tanács vezetőjével
Orbán Viktor miniszterelnök kedden délután az Országházban fogadta Abdalláh bin Mohamed bin Ibrahim es-Sejket, a szaúdi Súra Tanács elnökét - közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke. A megbeszélés kiemelt témája a magyar-szaúdi gazdasági kapcsolatok intenzívebbé tétele volt, mert mindkét fél úgy látja, hogy e téren bőven vannak még kihasználatlan lehetőségek. Ezeket a közeljövőben magas szintű látogatások során fogják feltárni - ismertette a tárgyaláson elhangzottakat Havasi Bertalan.



