Van mit megvédenünk - jelentette ki az Országgyűlés elnöke kedd este Püspökladányban, amikor a nemzeti konzultációs fórumon hosszan sorolta azokat az eredményeket, amiket az ország az elmúlt 27 évben, de különösen 2010 óta elért.
Kövér László reményét fejezte ki, hogy "van annyi tartás, tartalék, önbecsülés (bennünk), hogy a demokrácia kereti között kiállunk a magunk érdekeiért", és megvédjük eredményeinket a Soros-terv jelentette veszélyekkel szemben.
Kövér László szerint ebben a küzdelemben "a létünk a tét" európaiként, magyarként és szabad polgárként.
Az Országgyűlés elnöke csaknem kétórás beszédében kitért arra, hogy a Soros-tervnek az a pontja, amely szerint évi egymillió bevándorlót kell Európába telepíteni, olyan nyílt, multikulturális társadalom létrejöttét célozza, amelyben eltűnnek a határok, de ezzel együtt eltűnne a demokrácia is. "A demokrácia egyedüli kerete a nemzetállam" - mondta.
Felidézte Soros György szavait, miszerint "fő célom, hogy segítsek a migránsoknak eljutni Európába", de hozzátette: ez "nem egy ember magánháborúja, az Európai Parlament is ezt képviseli".
Kövér László szerint a 751 tagú Európai Parlamentben 226 "Soros-zsoldos, megbízható elvtárs" van, ami azt jelenti, hogy "Sorosé a legnagyobb frakció" az EP-ben.
A Fidesz politikusa a Soros-terv elleni első lépésnek nevezte hogy "megvédjük a határainkat", de hozzátette: a schengeni határok átjárhatóságának megőrzése érdekében meg kell védeni Európa külső határait.
Az egymillió migráns betelepítése mellett a Soros-terv fontos céljai között említette a határvédelmi rendszerek leépítését, a bevándorlók kötelező szétosztását, a minden bevándorlónak kilátásba helyezett állami segély tervét, a Soros által támogatott civil szervezetek tevékenységét, s az európai országok nyelvének és kultúrájának háttérbe szorításával a nemzetállamok lebontását, a nyílt társadalom létrehozását.



