Áder János köztársasági elnök a montenegrói Herceg Noviban katonai tiszteletadás mellett koszorút helyezett el az Osztrák-Magyar Monarchia volt katonai temetőjében csütörtökön délelőtt.
A köztársasági elnök feleségével együtt kereste fel a Herceg Noviban található emlékhelyet, ahol megkoszorúzta az Osztrák Fekete Kereszt és a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum által felállított emléktáblát. A domboldalon fekvő sírkertbe temetett katonák ötöde magyar volt, itt nyugodott az otrantói tengeri csata tizenöt hősi halottja is – a sírokra azóta rátemettek, de a tábla montenegrói, magyar és német nyelven is őrzi az emléküket. A magyar delegáció ezután Kotor városába látogatott.



