Tavaszi Irodalmi Gálát tartott csütörtök este a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) Irodalmi Tagozata a Pesti Vigadóban. Mint Mezey Katalin főszervező, a tagozat vezetője elmondta, 2015-ben indították el a rendezvényt, s azóta évente kétszer színvonalas gálaműsort rendeznek a kortárs irodalom jeles alkotói ünneplésére.
A műsor mindig valamilyen aktualitáshoz vagy évfordulóhoz kapcsolódik, az idei gála során így a friss Kossuth-díjasok munkáiból készült összeállítás. Az est első felében többek között Ágh István, Bogdán László, Grendel Lajos, Mezey Katalin, Oravecz Imre, a második részben Hubay Miklós és Páskándi Géza posztumusz MMA-tagok műveiből készült vers, próza- és drámaösszeállítás hangzott el mások mellett Hűvösvölgyi Ildikó, Oberfrank Pál előadásában.