Csak nézője lesz a vasárnapi döntőnek a tizennégyszeres világbajnok angol Phil Taylor a londoni világbajnokságon, mert a nyolcaddöntőben kikapott a holland Jelle Klaasentől.
A másik negyeddöntőben a skót Gary Anderson nagyon pontos dobásokkal nyert 5–1-re az angol James Wade ellen. A címvédő remek formáját bizonyítja, hogy magas, 105,24-es átlagot ért el, s a második és a harmadik szettet is 3–0-ra nyerte meg. A másodikban közel került a kilencnyilas kiszállóhoz, ám nyolc tökéletes dobás után elhibázta a dupla 12-est. A negyedik játszmában Wade jobban összpontosított, s nyert, de csak szépíteni tudott Anderson ellenfele a ma esti elődöntőben Klaasen lesz.



