Az idén első alkalommal kért fel rezidens együttest a Zeneakadémia, ebben az évadban a címet a világhírű Kelemen Kvartett viseli – közölte az intézmény.
A Kelemen Barnabás, Kokas Katalin, Homoki Gábor és Fenyő László alkotta együttes ötrészes koncertsorozatot ad Otthon a Zeneakadémián elnevezéssel. Az október 24-i első hangversenyen a Junior Prima díjas Horti Lilla, a II. Marton Éva Nemzetközi Énekverseny második helyezettje lesz a vendégük, elhangzik majd Arnold Schönberg második, Johannes Brahms első, valamint Giacomo Puccini Krizantémok című vonósnégyese. A decemberi második esten Frankl Péter zongoraművész lesz a kvartett vendége.



