Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsának elnöke (balról a második) és Szunai Miklós, a testület főtitkára adta át az Emberi Méltóság Tanácsa által alapított Emberi Méltóságért kitüntetést tegnap Budapesten Kóbor Jánosnak (balra) és Benkő Lászlónak (jobbra), az Omega zenekar művészeinek.

Az Emberi Méltóság Tanácsa a kitüntetéssel azt a teljesítményt ismeri el, amellyel a díjazottak, illetve az Omega zenekar különösen a rendszerváltás előtti időszakban a szabadságjogokért és a szétszakított Európa egységéért tett. Az elmúlt években számos jeles közéleti személyiség vehette át a díjat, többek között Törőcsik Mari, Jókai Anna, Kányádi Sándor és Bodrogi Gyula részesült az elismerésben.



