A tavaly elindult, új rendvédelmi illetményrendszer részeként idén öt százalékkal emelkedik a rendvédelmi dolgozók bére, tehát folytatódik a rendőrök életpályaprogramja.
A kormány létszámában és eszközeiben is megerősíti a rendőrséget, kiszámíthatóságot, anyagi, erkölcsi megbecsülést nyújt azoknak, akik ezt a hivatást választják – emelte ki Zsinka, utalva arra is, hogy átalakult a teljesítményértékelés is, mely nemcsak egyéni erőfeszítésekre, de a közös eredmények javítására is ösztönöz. Szólt arról is, létrejött egy kivételes jogorvoslati fórum, a becsületbíróság, melynek feladata, hogy döntsön: a szolgálati viszony megszűnése esetén az érintett méltó-e arra, hogy a hivatásos állományban maradjon.



