Elstartoltak és sikerrel meg is érkeztek a Baltikumba a magyar Gripenek.
A honvédség vadászgépei szeptember 1-jétől négy hónapon át a német légierő Typhoonjaival együtt őrködnek Észtország, Lettország és Litvánia felett. A küldetésre fél éve készültek a légibázis repülőgép-vezetői, műszaki katonái és logisztikusai. A munkához szükséges felszerelések konténerekben a földi lépcső segítségével már jóval előbb útnak indultak, így a személyzetet rendezett körülmények várták a Zoknia nevű egykori orosz repülőbázison. A hivatalos átadás-átvételi ünnepség augusztus 31-én, hétfőn lesz.



