Lassan két éve történt a tragikus buszbaleset az A4-es autópályán, Verona közelében. Mint ismert, a budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium diákjai és tanárai egy franciaországi sítáborból tartottak hazafelé 2017. január 20-án, amikor éjfél körül buszuk nekihajtott egy szalagkorlátnak, majd egy oszlopnak és kigyulladt.
A balesetben tizenheten vesztették életüket. Miközben az olasz ügyészség már öt vádlottat megnevezett, és zajlik a per a veronai bíróságon, a magyar nyomozásnak sokáig gyanúsítottja sem volt – írta a 24.hu. A lap úgy tudja, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai 2018. december 14-én foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt kihallgattak egy meg nem nevezett személyt. Az Olaszországban indított per október végén kezdődött volna, ám az egyetlen magyar vádlott – V. János, a busz sofőrje – nem jelent meg. Ugyanez megismétlődött decemberben is, így az áldozatok tárgyalásra kiutazó családtagjai továbbra sem tudtak a sofőr szemébe nézni.



