Kiesett a magyar páros az első futamban

Paralimpia

Sport
  • 2018.03.19. - 01:57

Befejeződött a pjongcsangi téli paralimpia. A magyar szereplők közül szombaton a látássérült alpesi síző, Balogh Zsolt és vezetője, Bocsi Bence kiesett a műlesiklás első futamában, így helyezetlenül zárt.

A jeges, meredek pályán 58 kaput helyeztek el, s a magyarok a táv harmadánál hibáztak: Balogh síléce beleakadt az egyik kapuba, és nem kerülte meg azt mindkét lécével. Ez kaputévesztést és kizárást jelentett. Az első futamot a 18 versenyzőpárosból tizenkettő teljesítette. Szabó László, az MPB elnöke azt mondta, a mostani eredmény csalódás, leginkább természetesen a sportolóknak. Hozzátette: a mezőnyben a legnagyobb sérültséggel versenyeztek, hiszen Balogh Zsolt 59 százalékos, míg mások 80–90 százalékos együtthatóval rendelkeznek. A Balogh–Bocsi páros a 15. helyen zárt óriás-műlesiklásban, Lőrincz Krisztina pedig 24. lett az ülő sífutók sprintviadalán.

Reklám