Kiesett a magyar csapat a kézilabda vb-ről

Nem sikerült ledolgozni az első félidőben összeszedett tetemes hátrányt a norvégok ellen

Sport
  • 2017.01.24. - 18:34

A magyar válogatott 31-28-ra kikapott a norvég csapattól a franciaországi férfi kézilabda-világbajnokság keddi negyeddöntőjében, Albertville-ben, így búcsúzott a torna további küzdelmeitől. 

császár norvég
A két válogatottnak ez volt a 29. mérkőzése egymás ellen, 18 magyar siker és két döntetlen mellett a norvégok most győztek kilencedik alkalommal.

A csapatkapitány Nagy László szerint a magyar férfi kézilabda-válogatott emelt fővel távozhat a franciaországi világbajnokságról, miután kedden 31-28-ra elveszítette a norvégok elleni negyeddöntőt. "Hiányzott a nagyobb koncentráció, illetve a kapusteljesítmény és a védekezésünk sem volt ugyanolyan, mint a dánok ellen" - utalt az olimpiai bajnokkal szemben vasárnap megnyert nyolcaddöntőre Nagy László. Hozzátette, támadásban is lassabbak, körülményesebbek voltak, mint két nappal korábban, a norvégok pedig "szétfutották" őket. "Pozitívum, hogy a végén közelebb tudtunk férkőzni hozzájuk. Az első félidő megpecsételte a sorsunkat, de végül emelt fővel távozhatunk. Lehetett volna jobb és rosszabb is számunkra ez a világbajnokság. Tele van a padlás hetedik-nyolcadik helyekkel" - utalt Nagy László arra, hogy a magyar csapat 2007 óta sorrendben a kilencedik, a hatodik, a hetedik és a nyolcadik helyen végzett, míg két évvel ezelőtt nem jutott ki a vb-re.

Zubai Szabolcs úgy fogalmazott, az első félidő első felében ment el a mérkőzés, utána már csak futottak az eredmény után. "Nagyon rosszul, tragikusan kezdtünk, most nagyon dühös és csalódott vagyok" - mondta a MOL-Pick Szeged beállója.

Hasonlóan látta a találkozó nagyobb részét Császár Gábor is, aki úgy nyilatkozott a lefújás után, hogy átrohantak rajtuk a norvégok. "Más szinten játszott a két csapat. Eleinte nem tudtunk megfelelően felpörögni, és azt se felejtsük, hogy ellenfelünk egy nappal többet készülhetett. Később küzdöttünk, hajtottunk, a lehetetlent is megpróbáltuk a végén. Ennyire volt elég" - mondta a svájci Kadetten Schaffhausen légiósa.

Férfi kézilabda-világbajnokság, negyeddöntő:
Norvégia-Magyarország 31-28 (17-10)
Albertville, 6300 néző, v.: Geipel, Helbig (németek)
Lövések/gólok: 47/31 (66%), illetve 49/28 (57%)
Gólok hétméteresből: 1/1, illetve 6/6
Kiállítások: 14, illetve 6 perc
Magyarország:
Mikler - Harsányi 3, Ligetvári, Zubai, Lékai 1, Nagy L. 1, Szöllősi. Cserék: Fazekas (kapus), Juhász 1, Balogh Zs., Császár 11, Jamali, Bánhidi 6, Ancsin, Bodó 5

Reklám