Termeléscsökkentésben állapodtak meg az OPEC-tagországok tegnap. Bécsi találkozójukon a Föld olajkészletének nyolcvanegy százaléka fölött rendelkező csoport a termelés napi 1,1 millió hordós mérséklésében állapodott meg: a tizennégy tagország termelését a jelenlegi napi 33,6 millió hordóról napi 32,5 millió hordóra csökkenti.
A megállapodás hírére drágult a kőolaj a piacokon. A WTI amerikai könnyű olaj árfolyama kora estére már kilencszázalékos erősödést könyvelhetett el. Az északi-tengeri Brent ára napközben nyolc százalékot emelkedett, és október vége óta először jutott ötven dollár fölé. Ez utóbbi Magyarországnak azért fontos, mert az üzemanyagok hazai jövedéki szabályozása a Brent hordónkénti árát veszi alapul.



