Kevesebb mászóengedélyt adtak ki a Mount Everestre

Indul a nagytakarítás

Krónika
  • 2019.01.22. - 01:56

Kína csökkenti a mászóengedélyek számát a Mount Everesten. A tavaszi szezonban az északi oldalról legfeljebb háromszázan próbálhatják meg elérni a Föld legmagasabb hegycsúcsát, mivel a hegyen „nagytakarításba” kezdenek.

Részint lehozzák a felfelé vezető úton – általában nyolcezer méter felett – odaveszett alpinisták holttesteit, illetve elszállítják a rengeteg felhalmozódott hulladékot: konzervdobozokat, zacskókat, oxigénpalackokat, sátrakat. A nepáli oldalon is ügyelnek a környezetvédelemre, ott hatalmas újrahasznosítható zsákokat adnak a hegymászóknak, hogy abba gyűjtsék a hulladékot, amit helikopterekkel az alaptáborba szállítanak. A 2017-es évben hatszáznegyvennyolcan mászták meg az Everestet, közülük hatan lelték halálukat a hegyen.
Reklám