Feleannyi tejterméket fogyasztanak a magyar gyermekek, mint amennyi szükséges lenne. Ez derült ki egy országos felmérés adataiból, amelyet megosztottak lapunkkal.
A 10-12 éves korú gyermekek negyvenkét százaléka mindössze hetente néhány alkalommal, 16 százalékuk csak hetente egyszer, 28 százalékuk pedig még ennél is ritkábban fogyaszt magas kalciumtartalmú tejtermékeket, például joghurtot. A felmérés rávilágított arra is, hogy a gyermekek tejtermékfogyasztása annak ellenére ilyen alacsony, hogy tízből négy gyermek már tudja, hogy naponta legalább 0,5 liter tejet vagy azzal egyenértékű tejterméket kellene fogyasztania, 76 százalékuk pedig azzal is tisztában van, hogy ez a csontokat erősítő kalciumbevitel miatt fontos. A gyermekek körében az már kevésbé ismert, hogy a tejtermékek D-vitamin-tartalma segíti a kalcium felszívódását. Ezt mindössze 42 százalékuk tudja helyesen. A felmérésből az is kiderült, habár a gyerekek tudatában vannak a tejtermékek pozitív élettani hatásainak, mégsem ismerik azokat megfelelően; sokan nem tudják, hogy melyik élelmiszer készül tejből. A megkérdezett gyerekek mindössze 24 százaléka tudta, hogy tejtermék a kefir, és 21 százaléka, hogy az a gyümölcsjoghurt is.



