Két év nyolc hónap letöltendőt kapott Horváth Anna

Kolozsvár volt alpolgármesterét befolyással való üzérkedés és pénzmosás miatt ítélték el

Határon túl
  • 2018.03.23. - 08:52

Befolyással való üzérkedés és pénzmosás miatt első fokon két év nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte a kolozsvári táblabíróság pénteken Horváth Annát, Kolozsvár volt alpolgármesterét.

Az ítélet kivonatát a táblabíróság közölte a honlapján. A bírák mellékbüntetésként két évre eltiltották Horváth Annát a köztisztségek viselésétől, és elrendelték 20 ezer lej (1,4 millió forint) elkobzását az elítélttől.

Ugyanabban a perben a táblabíróság befolyással üzérkedés miatt két év hat hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte Fodor Zsolt vállalkozót.

Reklám