Az incidens az iskola egy korábban eltanácsolt és jelenlegi tanulója között tört ki az épület folyosóján.

Sajtójelentések szerint a 47 éves tanárnőt és a verekedés két részvevőjét meg kellett műteni, állapotuk súlyos. A 15 sérült közül 12-t kellett kórházba szállítani.
Az első jelentések még arról szóltak, hogy két álarcos férfi támadt az iskolásokra az uráli városban. Az orosz sajtóban megjelent értesülések szerint szerint az iskolából kirúgott fiúnak pszichés és kábítószer-problémái voltak.
Az ügy kivizsgálására Makszim Resetnyikov kormányzó vezetésével bizottságot hoztak létre.



