A labdarúgó NB I-ben szereplő MTK Budapest hivatalos honlapján jelentette be, hogy a klub egykori játékosa, Kenesei Krisztián csatlakozik a csapat szakmai stábjához. A 29-szeres válogatott támadó a csatárok speciális felkészítéséért felel majd régi-új állomáshelyén.

A 40 esztendős futballista az edzősködés mellett játékos-pályafutását is folytatja, a harmadosztályú III. Kerületi TVE-ben szerepel. Elmondása szerint élvezi a focit, mindössze egy meccset kellett kihagynia sérülés miatt a szezonban.
Hozzátette, örömmel mondott igent az MTK felkérésére, hiszen itt lett élvonalbeli labdarúgó, és összesen közel 12 évet töltött a csapatnál.
Kenesei Krisztián 1993-ban mutatkozott be az MTK felnőttcsapatában, melynek színeiben hét év alatt 177 mérkőzésen lépett pályára és 67 gólt ért el. A kék-fehér alakulattal két magyar bajnoki címet és három Magyar Kupát nyert. Egyéves győri kitérőt követően igazolt Zalaegerszegre, ahol szintén kiemelkedően sikeres időszakot töltött. A ZTE tagjaként újabb bajnoki aranyéremmel bővítette dicsőséglistáját, és a 2002/03-as szezonban az NB I gólkirálya lett 23 találattal. Légiósként a kínai Beijing Guoant és az olasz Avellinót erősítette, a hazai együttesek közül megfordult a Haladásban, a Lombard Pápában és Vasasban is. Tavaly óta a III. Kerületi TVE játékosaként a harmadik vonalban riogatja az ellenfelek kapusait.



