Magyarországnak keményen fel kell lépnie Brüsszellel szemben az energiapolitikában - mondta Tuzson Bence csütörtökön Pakson.
A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár az atomerőmű látogatóközpontjában tartott sajtótájékoztatón hozzátette: Brüsszel arra készül, hogy elvegye az energiaárak meghatározásának jogát Magyarországtól, és azt a nagyvállalatoknak adja át, így szabadárassá tegye az energiát.
"A magyar kormány azzal tudta elérni a rezsicsökkentés eredményeit, hogy saját hatáskörbe vonta az ármeghatározást. Ha visszatérünk a piaci szereplők ármeghatározásához, az áremeléssel járna" - mondta.




